Sinop Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Dr.Öğr.Üyesi Mehmet Samet ERDEM, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Ali Turan BAYRAM, Dr. Öğr. Üyesi Ercan KARAÇAR ve Dr. Öğr. Üyesi Ersin ARIKAN tarafından Sinop merkez ve ilçelerinde verilmesi planlanan Konukla İletişim ve Servis Teknikleri eğitiminin organize edilmesi için çeşitli temaslarda bulundu.

İlk olarak Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Melih ÇINAR ve Genç Girişimciler Kurulu Üyesi Emre ÖZTÜRK ile birlikte Erfelek Belediye Başkanı Mehmet UZUN ile Erfelek Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Vecdi FELEK’e ziyarette bulunarak organizasyon için en uygun yerin sağlanması ve eğitimin duyurulması konuları görüşüldü.

Daha sonra Genç Girişimciler Kurulu Üyesi Burak Erdem TAŞKIRAN ile birlikte Türkeli Belediye Başkanı Veysel ŞAHİN ve Türkeli Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. İsmail GÜÇLÜ ile görüşerek Türkeli ilçesinde yapılacak organizasyonun Türkeli Meslek Yüksek Okulu Müdürü Öğr. Gör. İsmail GÜÇLÜ tarafından yapılması konusunda mutabakata varıldı.

Son olarak Ayancık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Recep AYKAN ile Ayancık Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Erhan APUL’a ziyarette bulunarak eğitimin duyurulması ve ev sahipliği yapılması konularında destek istedi.