İlki Boyabat’ta ücretsiz olarak verilen eğitim programına Ayancık ve Türkeli ilçesinden sonra Gerze’de devam edildi.

Üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi, Sinop TSO Genç Girişimciler Kurulu, Gerze Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Sinop Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SÜSEM) işbirliği ile “Konukla İletişim ve Servis Teknikleri” Temel Eğitimi Gerze Meslek Yüksekokulu ev sahipliğinde Meslek Yüksekokulu hizmet binasında düzenlendi.

Gerze İlçesinde eğitime katılım sağlayan katılımcılara, Sinop Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Öğretim Üyeleri Sayın Dr. Öğr. Üyesi Ali Turan BAYRAM, Sayın Dr.Öğr.Üyesi Ersin ARIKAN ile Sayın Arş.Gör. Hasan Tahsin KAVLAK tarafından misafir karşılama, servis hazırlama, müşteriyle iletişim ve işletmelerde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verildi.

Eğitim sonrasında Gerze Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemal ALTUNEL, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyesi Zafer ÇETİN, Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Dr.Öğr.Üyesi Mehmet Samet ERDEM ve eğitimi veren Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Öğretim Üyeleri Sayın Dr. Öğr. Üyesi Ali Turan BAYRAM, Sayın Dr.Öğr.Üyesi Ersin ARIKAN ile Sayın Arş.Gör. Hasan Tahsin KAVLAK evsahipliği nedeni ile Gerze Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Mehmet Sedat İPAR’ı Makamında ziyaret ederek teşekkürlerini ilettiler.

Konukla İletişim ve Servis Teknikleri Temel Eğitimi eğitim programı;  Merkez ilçede de düzenlenerek sona erecektir.